Karol Madej został dyrektorem zarządu Portowej Straży Pożarnej Florian

Karol Madej od kilku dni jest nowym dyrektorem Portowej Straży Pożarnej Florian w Gdańsku.

Madej to absolwent Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, w straży pracuje od ponad 20 lat. Wykładowca i instruktor z ponad 14-letnim doświadczeniem. Posiada szereg kwalifikacji instruktorskich w tym m.in. Compartment Fire Behavior Training (CFBT).

– Praca strażaka to ogromna odpowiedzialność za siebie i ludzi, z którymi pracuję, ale również konieczność podejmowania decyzji pod presją czasu. Te umiejętności przydają się również w codziennej pracy biurowej, choć z racji wykonywanego zawodu jestem osobą bardzo aktywną i cenię sobie konkretne działanie i widoczne efekty mojej pracy – przyznaje Karol Madej, dyrektor zarządu Portowej Straży Pożarnej Florian.

Do tej pory był zastępcą dyrektora do spraw szkoleniowych. Na stanowisku zastąpił  Zdzisława Olechnowicza, który kierował spółką od 2008 roku.

Planuję jeszcze dynamiczniej rozwijać nasz Autoryzowany Serwis Sprzętu Pożarniczego, który świadczy profesjonalne usługi serwisowe sprzętu na statkach, w spółkach portowych i wielu firmach na terenie województwa pomorskiego oraz uzyskać akredytację OPITO (Offshore Petroleum Industry Training Organization) dla Ośrodka Kształcenia i Doskonalenia Zawodowego. Razem z moim zespołem jesteśmy na drodze do osiągnięcia tego celu w najbliższym czasie. Uzyskanie certyfikatu przeniesie nas w zupełnie inny wymiar świadczenia usług i tym samym zwiększy naszą konkurencyjność na arenie międzynarodowej – zapewnia Madej.

Exit mobile version