Strażacy z Karsina nie poprzestają w doposażeniu swojego wyposażenia. Na ręce strażaków został przekazany kolejny ważny sprzęt, tym razem jest to rozpieracz ramieniowy wraz z osprzętem.

Urządzenie to służyć będzie do ratownictwa drogowego i technicznego m.in. uwalniania osób zakleszczonych w rozbitych pojazdach podczas wypadków komunikacyjnych. Sprzęt kosztował prawie 31.000 zł. Środki na ten cel pochodziły z dotacji z Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego z Komendy Głównej PSP w Warszawie. Zakup wsparł też samorząd Powiatu Kościerskiego w ramach realizacji zadania publicznego, Korporacja Budowlana Doraco Sp. z o.o. z Gdańska, Hass Holding Limited z siedzibą na Cyprze oraz środki własne OSP. Parametry techniczne nowego sprzętu są imponujące.

– Zakupiony rozpieracz posiada unikalne rozwiązania technologiczne poprawiające skuteczność rozpierania, ściskania, ciągnięcia oraz komfort pracy dla ratownika Jest on wykonany w najnowszej obecnie na rynku ratowniczym technologii jednowężowej CORE której atutami są: szybkość pracy, łatwość obsługi i bezpieczeństwo. – mówi Krzysztof Datta, komendant gminny OSP w Karsinie.

Taki sprzęt jest o wiele lżejszy, co ma niewątpliwie wpływ na szybkość przeprowadzenia akcji oraz ilość zaangażowanych ratowników. Już od kilku lat realizujemy proces wzmocnienia potencjału operacyjnego naszych jednostek OSP poprzez zakup najlepszego na świecie sprzętu ratowniczego. Tylko w ciągu ostatnich trzech lat jednostka OSP Karsin zainwestowała w sprzęt ratownictwa drogowego ponad 110.000 zł. Oczywiście, bez pomocy wielu darczyńców nie bylibyśmy w stanie zrealizować tak wielkich zakupów.

– W imieniu OSP w Karsinie bardzo dziękuję wszystkim, którzy pomogli nam w zakupie rozpieracza. Nowoczesny sprzęt zdecydowanie przyspieszy i usprawni działania ratownicze strażaków podczas wypadków drogowych oraz wzmocnieni poczucie bezpieczeństwa naszych mieszkańców – dodaje Roman Brunke, prezes OSP Karsin.

&

OSP Karsin

o autorze

Redakcja