Dnia 10 marca 2017 r. tuż po ćwiczeniach ratowniczo – gaśniczych, które odbywały się w tym dniu udaliśmy się do pożaru budynku mieszkalnego w Karsinie. Tym razem jednak nie chodziło o walkę z ogniem.

Nasz strażak Przemek Kubica postanowił zawalczyć o serce swojej wybranki. Po przybyciu na miejsce „pożaru” Przemek wraz z innymi kolegami z zastępu w pełnym ubraniu strażackim wkroczył do domu w którym znajdowała się jego wybranka, a następnie wyniósł ją na rękach na zewnątrz. Dla większej wiarygodności zdarzenia użyty został sprzęt gaśniczy.

Początkowo Justyna Szczęsna była bardzo zaskoczona całą sytuacją. Jednak bardzo szybko zorientowała się, że strażak, który ją wyniósł to jej chłopak. Na zewnątrz budynku w obecności swoich kolegów strażaków uklęknął przed dziewczyną i …. oświadczył się jej.

Ostatecznie padło „TAK” i pierścionek trafił na palec Justyny. Wszystkiemu przyglądali się rodzice dziewczyny, którzy byli niezwykle wzruszeni wyjątkowym pomysłem przyszłego zięcia.

Jak nas poinformowano, ślub jest planowany jednak jego dokładnej daty jeszcze nie ustalono. Wcześniej z pewnością odbędzie się bardzo popularny na Kaszubach – Polterabend, czyli zwyczaj polegający na tłuczeniu szkła i porcelany przed domem rodzinnym narzeczonej w tzw. wigilię ślubu. Zapewniamy, że i on będzie miał swój akcent strażacki. Ale to już będzie nasze zadanie.

Tekst nadesłany przez OSP Karsin

o autorze

Redakcja