24 marca 2021 roku o godzinie 11:45 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP we Włoszczowie wpłynęło zgłoszenie, z którego treści wynikało, że we Włoszczowie na ulicy Sienkiewicza doszło do zawalenia się ściany budynku.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej kierujący działaniem ratowniczym stwierdził zawalenie się ściany szczytowej budynku mieszkalnego w wyniku czego dwie osoby prowadzące prace budowlane na sąsiedniej posesji zostały poszkodowane. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca akcji oraz do czasu przybycia na miejsce Zespołów Ratownictwa Medycznego udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm mężczyznom poszkodowanym w tym zdarzeniu. Równocześnie przystąpiono do sprawdzania wnętrza uszkodzonego budynku mieszkalnego. Ze względu na stan obiektu, niebezpieczeństwo dalszego zawalenia budynku, z jego pomieszczeń ewakuowano mężczyznę. Dalsze działania strażaków-ratowników polegały na rozebraniu uszkodzonych rusztowań oraz przeszukaniu gruzowiska celem wykluczenia innych poszkodowanych osób.

Na miejsce przybyły Patrole Policji, przedstawiciele Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, Państwowej Inspekcji Pracy oraz miejscowego Ośrodka Pomocy Społecznej.

W działaniach ratowniczych kierowanych przez Komendanta Powiatowego PSP we Włoszczowie st. kpt. Andrzeja Pacanowskiego brało udział 21 strażaków-ratowników, 7 pojazdów ratowniczo-gaśniczych i specjalnych.

Źródło:  KP PSP we Włoszczowie

o autorze

Redakcja/Łukasz