26 marca 2017 roku po godzinie 16:00 Stanowisko Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Polkowicach odebrało zgłoszenie o wypadku lotniczym w okolicach miejscowości Krzeczyn Wielki. Ze zgłoszenia wynikało, iż rozbiła się maszyna lotnicza i są osoby poszkodowane.

Jak się okazało, w miejscowości Krzeczyn Wielki runął na ziemię wiatrakowiec – mały, dwuosobowy helikopter. Strażacy przybyli na miejsce zdarzenia zastali doszczętnie zniszczoną, zdziesiątkowaną maszynę. W pobliżu znajdowały się dwa ciała. Lekarz przybył na miejsce zdarzenia stwierdził zgon tych osób.

Według relacji świadków, maszyna miała się rozpaść już w powietrzu. Prawdopodobnie znajdowała się na dużej wysokości. Około 400 metrów od miejsca katastrofy, można było znaleźć fragmenty tej maszyny.

W nocy na miejscu zdarzenia pojawiła się Państwowa Komisja Badań Wypadków Lotniczych z Warszawy, która wspólnie z prokuraturą rejonową w Lubinie oraz funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Lubinie wyjaśni, jak doszło do wypadku. Przypuszczalnie do wypadku mogło dojść poprzez awarię maszyny bądź ludzki błąd. Warunki pogodowe były wręcz idealne, wiatrakowcem podróżował instruktor wraz z emerytowanym górnikiem.

Na miejscu zdarzenia pracowały cztery zastępy straży pożarnej, dwa zespoły ratownictwa medycznego oraz liczne patrole policji.

o autorze

Redakcja