W dniu 5 listopada 2010, tuż po godzinie 15:00, na DK 86 doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych. Na miejsce zadysponowano jeden zastęp z OSP Szopienice.

Kierujący pojazdem Daewoo Matiz podczas wyprzedzania kilku pojazdów stracił panowanie nad samochodem i zaczął dachować. W tym samym momencie najechał na niego Peugeot. Pojazd zatrzymał się na prawym boku. Świadkami całego zajścia byli funkcjonariusze straży granicznej, którzy pomogli mężczyźnie wydostać się z pojazdu.

Przybyłe jako pierwsze pogotowie ratunkowe zajęło się poszkodowanym z Matiza. Mężczyzna z obrażeniami głowy i nogi w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala. Zaraz po zdarzeniu na miejscu pojawił się zastęp z OSP Szopienice. Zadaniem przybyłych strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia poprzez ustawienie stożków ostrzegawczych, podanie poduszki pianowej na wyciek benzyny z samochodu Daewoo, zatamowanie wycieku benzyny z pojazdu, neutralizacja wycieku płynów eksploatacyjnych oraz odłączenie akumulatorów. Po wykonaniu czynności przez policję, strażacy pomogli załadować pojazdy na lawetę oraz posprzątali miejsce zdarzenia. Podróżującym Peugeotem nic się nie stało. Działania zakończono o 18:36

&

W akcji uczestniczyły:

  • 328[S]42 – GBA 0.75/2 – Mercedes Benz Vario z OSP Szopienice
  • Karetka pogotowia ratunkowego
  • Dwa radiowozy policji
  • Pomoc drogowa

o autorze

Redakcja