Dzisiaj o godzinie 12:30 przy ul. Obrońców Westerplatte (dzielnica Szopienice) w Katowicach doszło do zawalenia się stropu w niezamieszkałym budynku w piwnicy podczas prac remontowych. Pracowało tam czterech mężczyzn, którzy prowadzili prace naprawcze.

Od początku akcji strażacy mieli kontakt z zasypanymi osobami. Pierwszego mężczyznę udało się uwolnić spod gruzów około godziny 13:30. Wszyscy pracownicy w trakcie wydobywania byli przytomni. Podczas działań nie było potrzeby używania ciężkiego sprzętu. Korzystano z rozpieraków hydraulicznych, stempli i podpór.

Niestety w wyniku zderzenia poszkodowani zostali dwaj 16-latkowie, którzy byli na praktykach w firmie przeprowadzającej remont. Jeden z nich jest w stanie ciężkim – ma obrażenia głowy, brzucha i wewnętrzne., stan drugiego nastolatka jest stabilny. Obaj zostali przetransportowani do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.

Ulica Obrońców Westerplatte została częściowo zamknięta, a ruch tramwajów został wstrzymany do odwołania. Dokładna przyczyna zawalenia się stropu nie jest jeszcze znana. Na miejsce przyjechała ekipa dochodzeniowo – śledcza.

Trzeba m.in. umocnić budynek i sprawdzić jego wytrzymałość. Potem będzie można przystąpić do pracy nad ustaleniem przyczyn zdarzenia. Ulica jest wciąż zablokowana i będzie tak aż do wieczora. Ruch tramwajowy nie zostanie wstrzymany jeszcze przez jakieś pięć godzin. – powiedział aspirant Sebastian Imiołczyk z KMP Katowice.

Foto: JRG 1 Katowice

o autorze

Redakcja