W dniu dzisiejszym, około godziny w pół do dziewiątej rano, doszło do tragicznego w skutkach wypadku na drodze krajowej nr 7 w małej miejscowości Kazimierzów (między Elblągiem, a Jazową). W wypadku uczestniczyły dwa pojazdy. Jedna osoba nie żyje.

W wypadku uczestniczyły dwa pojazdy: samochód osobowy marki Opel Astra i ciężarowy Mercedes. Na prostym odcinku drogi doszło do czołowego zderzenia. Z relacji świadków wynika, że 52-letni kierowca osobówki jechał w stronę Elbląga i zaczął wyprzedzać inne auta, nie zdążył zjechać na swój pas ruchu, dlatego doszło do czołowego zderzenia z pojazdem ciężarowym.

[galeria=11,prawa]Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku. Odłączeniu akumulatorów i uprzątnięciu płynów eksploatacyjnych z obydwóch pojazdów.
Strażacy aby uwolnić nieprzytomnego kierowce z samochodu osobowego, musieli użyć narzędzi hydraulicznych. Po mimo, sprawnej i szybkiej akcji ratowniczej nie udało uratować się 52-letniego mężczyzny. Kierowca Mercedesa nie doznał żadnych obrażeń ciała i po sprawdzeniu alkomatem przez policję był trzeźwy.

Prawdopodobnie przyczyną tego tragicznego w skutkach wypadku były trudne warunki pogodowe – bardzo gęsta mgła. Droga została zablokowana na kilka godzin, ale policja zorganizowała objazdy.

Foto: elblag24.pl

o autorze

Redakcja