KG PSP i ZOSPRP grają z WOŚP

Wielkimi krokami zbliża się 32 Finał WOŚP w które zaangażowały się również Państwowa Straż Pożarna oraz Związek Ochotniczych Straży Pożarnych. Zarząd Główny jak i Komenda Główna przygotowała dla wszystkich ciekawe licytacje, gdzie można na prawdę zgarnąć coś ciekawego. Zresztą, sami zobaczcie!

Prezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej, druh Waldemar Pawlak, przekazał na aukcję 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dwa wyjątkowe “dary”.

Jeden z tych wyjątkowych prezentów, specjalnie przeznaczony dla firm, to SZKOLENIE Z PIERWSZEJ POMOCY dla 12 osób, zrealizowane zgodnie z Programem “Akademii Pierwszego Ratownika”. Trwające sześć godzin szkolenie obejmuje obszary, takie jak bezpieczeństwo, resuscytacja krążeniowo-oddechowa oraz postępowanie w przypadku krwotoków. Link do aukcji.

Drugi dar to PLECAK PIERWSZEGO RATOWNIKA, czyli kompleksowa Apteczka Modułowa pierwszej pomocy. Zawiera moduły obejmujące obszary takie jak RKO/Ochrona, Stany Nagłe, Zranienia, Krwotoki, Oparzenia, Złamania, Wypadek, oraz Nosze. Dzięki temu Plecakowi Pierwszego Ratownika możemy kompleksowo udzielić pierwszej pomocy w różnych sytuacjach zagrażających życiu. To nie tylko praktyczny, ale i niezwykle wartościowy zestaw, który może okazać się kluczowy w ratowaniu życia. Link do aukcji.

Z kolei Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. dr inż. Mariusz Feltynowski przekazał na aukcję aukcję własny mundur, który nosił podczas międzynarodowych akcji ratowniczych realizowanych przez polskich strażaków w 2015 r. w Nepalu oraz w 2020 r. w Bejrucie (link do aukcji). Kolejna aukcja to wyjątkowa atrakcja! “Dzień z Państwową Strażą Pożarną w Warszawie” to przede wszystkim wizyta w Komendzie Głównej PSP, wizyta w wybranej przez siebie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej na terenie stolicy i wiele więcej (link do aukcji i dokładny opis). Na trzeciej aukcji można zdobyć pamiątki z akcji gaśniczej w Grecji, jedną z nich jest wyjątkowy album (link).

W tegoroczny finał WOŚP zaangażowały się służby i jednostki podległe MSWiA. Warto poszukać lokalnie, co niektóre z nich przygotowały na swoim własnym podwórku, ponieważ większość z nich jest bardzo ciekawych i wyjątkowych.

Exit mobile version