Podchorążowie, którzy nie są zakażeni koronawirusem pozostaną na terenie Szkoły Głównej Służby Pożarniczej do 26 kwietnia – taką decyzję podjęła Państwowa Inspekcja Sanitarna MSWiA.

Jak podaje Komenda Główna PSP, w dniach 9-12 kwietnia wykonano 402 testy na obecność koronawirusa. Badaniami objęto wszystkie osoby przebywające w tym czasie w SGSP. Z otrzymanych z laboratoriów 341 wyników badań – dodatni wynik potwierdzono u 44 osób, a 6 badań wymaga dodatkowej weryfikacji.

Państwowa Inspekcja Sanitarna MSWiA podjęła decyzję, że osoby zakażone zostaną przewiezione do izolatorium zewnętrznego, natomiast te z wynikiem ujemnym pozostają w SGSP na kwarantannie do 26 kwietnia.  

Dodatkowo na terenie SGSP, z grupy osób z wynikiem ujemnym, odseparowano osoby, które miały kontakt z osobami z potwierdzonym wynikiem dodatnim oraz osoby z wynikiem niejednoznacznym (wymagającym weryfikacji).

W ramach ograniczenia zagrożenia koronawirusem, na teranie SGSP prowadzona jest dezynfekcja pomieszczeń przez Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego „Warszawa 6”.

o autorze

Redakcja/Łukasz