KG PSP: strażacy skontrolowali 325 escape roomów

W wyniku prowadzonych kontroli strażacy sprawdzili 325 escape roomów; 26 obiektów, w których wykryto największe nieprawidłowości zostało zamknięte – poinformował PAP w poniedziałek rzecznik prasowy komendanta głównego PSP st. bryg. Paweł Frątczak.

W piątek po godzinie 17 w tzw. escape roomie w Koszalinie doszło do pożaru, w którym zginęło pięć dziewcząt, a jeden mężczyzna jest ciężko poparzony. Na polecenie ministra Joachima Brudzińskiego Państwowa Straż Pożarna rozpoczęła kontrole przeciwpożarowe w podobnych obiektach na terenie całego kraju.

Od niedzieli przeprowadzono 325 kontroli, ze względu na wykryte nieprawidłowości zamknięto 26 lokali. Wykryto 1115 nieprawidłowości, z czego 406 jest związana z ewakuacją. Funkcjonariusze wystawili 33 mandaty.

Kontrole obejmują m.in. sprawdzenie warunków ewakuacji, wyposażenie lokalu w sprzęt gaśniczy, wymagane okresowe przeglądy instalacji użytkowych (instalacja gazowa, elektryczna, przewody wentylacyjne i kominowe) oraz możliwość prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych, w tym możliwość dojazdu do obiektu samochodów straży pożarnej.

 

Exit mobile version