Jedna osoba ranna i rozbity samochód osobowy to efekt wypadku do którego doszło 12 listopada na niestrzeżonym przejeździe kolejowym przy ulicy Krakowskiej w &Kielcach.

Do wypadku Dyżurny Miejskiego Stanowiska Kierowania zadysponował 4 zastępy ratowniczo-gaśnicze z Państwowej Straży Pożarnej.

Po dotarciu na miejsce dowodzący potwierdził ze w wypadku brał udział samochód osobowy marki audi oraz pociąg relacji Kraków Płaszów – Lublin. W wyniku zderzenia samochód osobowy został zepchnięty z torowiska a pociąg zatrzymał się 300 metrów za przejazdem kolejowym. Pociągiem podróżowało około 100 osób natomiast osobówką tylko kierowca, który w momencie przybycia zastępów straży pożarnej znajdował się poza pojazdem – przytomny w pozycji siedzącej.

Dowodzący akcją nakazał udzielić poszkodowanemu kwalifikowanej pierwszej pomocy, jednocześnie pozostali ratownicy sprawdzali skład pociągu na obecność osób poszkodowanych w śród pasażerów. Po przybyciu na miejsce na miejsce karetki pogotowia kierowcę audi przekazano zespołowi ratownictwa medycznego, natomiast wśród pasażerów pociągu nie odnotowano osób poszkodowanych.

Źródło: KW PSP Kielce

o autorze

Redakcja