Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach otworzyła ofertę złożoną w przetargu na dostawę samochodu ratownictwa wodnego.

Przedmiotem postępowania jest dostawa średniego samochodu ratownictwa wodnego na podwoziu z napędem min. 4×4 lub 6×4, silnikiem o zapłonie samoczynnym o mocy min. 300 kW i kabiną 2-osobową.

Zabudowa powinna zostać wykonana z materiałów odpornych na korozję, jej wnętrze należy podzielić na dwa przedziały:

Przedział załogi przystosowany do przewozu czterech osób i wyposażony m.in. system łączności z kabiną kierowcy, stolik składany, kabinę prysznicową, zbiornik na wodę o pojemności 150 l, regały, sprzęt AGD itp.

Przedział sprzętowy zlokalizowany w tylnej części pojazdu, wyposażony w generator prądotwórczy, sprężarkę do napełniania butli, zestaw do obserwacji podwodnych z teleskopem, myjkę ciśnieniową oraz sprzęt dostarczony przez zamawiającego. Skrytki sprzętowe zamykane żaluzjami.

Do Komendy Wojewódzkiej PSP wpłynęła tylko jedna oferta, została złożona przez firmę Moto-Truck. Jej wartość to 1 mln 107 tysięcy złotych brutto, oznacza to, że przekracza budżet o zaledwie 7 tysięcy złotych.

Kielecka firma zaoferowała samochód z silnikiem o mocy 355 kW i gwarancję wynoszącą 48 miesięcy.

Samochód trafi do Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 2 w Kielcach. Jej wydzielone siły i środki wchodzą w skład Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego ‘ŚWIĘTOKRZYSKIE’, którą tworzą również strażacy z JRG Sandomierz i JRG Starachowice.

Foto. Grzegorz Fortuna

o autorze

Redakcja/Łukasz