Dzisiaj strażacy-ochotnicy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łomiankach dwukrotnie wyjeżdżali do poważnych wypadków drogowych, które miały miejsce w Kiełpinie na ulicy Rolniczej w krótkim odstępie czasowym.

O godzinie 8:35 Powiatowe Stanowisko Kierowania w Błoniu zadysponowało nas do miejscowości Kiełpin na ul. Rolniczą. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępu SRt stwierdzono wypadek dwóch samochodów osobowych, w wyniku którego poszkodowane zostały dwie osoby. Z ogólnymi obrażeniami znajdowały się w karetce.

Działania strażaków ograniczyły się do zabezpieczenia miejsca zdarzenia, odłączenia akumulatorów i neutralizacji wycieków płynów eksploatacyjnych. Po skończonych działaniach policyjnych drogę uprzątnięto, a samochody zepchnięto na pobocze. Kierowcy musieli liczyć się z utrudnieniami, ruch został zablokowany. O godzinie 10:25 strażacy wrócili do koszar.

Po 40 minutach od powrotu znów zadysponowano nas do wypadku drogowego, który również miał miejsce w Kiełpinie na ulicy Rolniczej, niespełna 300 metrów od miejsca poprzedniego zdarzenia. Niezwłocznie do akcji wyjechał zastęp SRt. Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono czołowo – boczne zderzenie samochodu terenowego i osobowego, w wyniku którego jedna osoba została zakleszczona w pojeździe.

Po ustabilizowaniu pojazdu wykonano dostęp do poszkodowanej kobiety za pomocą narzędzi hydraulicznych, a następnie ułożono na deskę i przekazano załodze przybyłego na miejsce pogotowia ratunkowego. Dalsze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, neutralizacji wycieków płynów eksploatacyjnych. Po zakończonych czynnościach prowadzonych przez Policję drogę uprzątnięto a ruch udrożniono. Oprócz nas na miejsce dojechał zastęp GBA z JRG11 Warszawa oraz SRt z JRG Błonie. O godzinie 12:15 strażacy wrócili do strażnicy.

Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej oraz polubienia naszego Fanpage'a na Facebook'u

o autorze

Redakcja