Do tragicznego wypadku doszło na drodze wojewódzkiej nr 416 koło Bernacic. Kierowca Matiza wjechała do rowu. Przewrócił samochód przez dach. Niestety, pomimo reanimacji zmarł. W samochodzie jechało jeszcze dwóch pasażerów. Ci przeżyli szok ale nie odnieśli innych obrażeń. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Apelujemy o do kierowców o rozwagę i ostrożność.

W sobotę (1 listopada) około godz. 14.15 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Głubczycach otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym koło Bernacic. Na miejsce skierował policjantów ruchu drogowego.

[galeria=14,prawa]Policjanci zajmujący się ta sprawą ustalili, że na drodze wojewódzkiej nr 416, na odcinku Głubczyce – Racibórz, w okolicy Bernacic 48-letni kierowca samochodu osobowego marki Daewoo Matiz z nie znanej przyczyny stracił panowanie nad pojazdem wjechał do rowu przewracając samochód przez dach. Nieprzytomnego kierowcę wyciągneli strażacy odcinając dach samochodu za pomocą specjalistycznego sprzętu hydraulicznego. Niestety pomimo podjętej reanimacji kierowca zmarł. W samochodzie jechały jeszcze dwie osoby. Zostały przewiezione do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Policjanci wraz z prokuratorem, który przybył na miejsce zdarzenia wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. To drugie zdarzenie drogowe na tej drodze w ciągu tego weekendu. Droga wojewódzka nr 416 nie należy do łatwych odcinków do przejechania. Apelujemy do kierowców o rozwagę.

Informacje: Komenda Powiatowa Policji w Głubczycach.

o autorze

Redakcja