Strażacy nie raz już pokazali, że można na nich polegać. 17 września (sobota) o godzinie 10:00 w Proszowicach (województwo małopolskie) odbędzie się akcja, której celem jest pomoc w walce z ciężką chorobą onkologiczną Piotrowi Siemińskiemu, strażakowi PSP w Proszowicach i OSP w Wierzbnie. Pomóc może każdy!

35-letni Piotr Siemiński razem z żoną i 7-letnim synkiem w 2014 roku stanęli przed ogromnym wyzwaniem. Strażakowi zdiagnozowana została ciężka choroba onkologiczna. Był poddany trzem zabiegom chirurgicznym, w tym operacji usunięcia nerki. Przeszedł kilkanaście cykli chemio i radioterapii, które nadal kontynuuje. Wszystko jest bardzo kosztowne, a Narodowy Fundusz Zdrowia nie refunduje wszystkich leków czy badań.

Pomóc Piotrowi postanowili koledzy strażacy organizując specjalnie dla niego akcję, w której udział może wziąć każdy. jej założeniem jest przejechanie rowerem jednego z trzech odcinków (10, 20 lub 60 kilometrów). Lokalni sponsorzy za każdy przejechany kilometr przekażą środki pieniężne na leczenie Piotrka. Organizatorzy przygotowali trasy tak, żeby przy okazji można było bezpiecznie zwiedzić powiat. Podczas akcji zostaną również rozlosowane sportowe upominki (między innymi z autografy Rafała Majki, Katarzyny Niewiadomej, Karola Domagalskiego).  Wszystkie trasy zaczynają się i kończą na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Proszowicach.

kilometry-dla-piotraNa placu JRG zostaną przygotowane specjalne atrakcje dla najmłodszych oraz pokazy strażackie.

Opłata startowa to wykupienie losu o wartości 30 złotych. Los upoważnia również do wzięcia udziału w losowaniu sportowych upominków. Osoby niepełnoletnie nie muszą kupować losów!

Szczegóły akcji dostępne są na stronie KP PSP w Proszowicach.

Jeśli ktoś chciałby pomóc Piotrowi w inny sposób, to Ochotnicza Straż Pożarna w Wierzbnie udostępniła numer konta, na który można przekazać dowolną kwotę. Wystarczy, że w tytule wpisze się: „OSP Wierzbno Pomoc dla Piotrka”.

Numer konta: 85 8597 0001 0040 0400 1528 0001 / Bank Spółdzielczy w Proszowicach oddział w Niegardowie 

o autorze

Redakcja/K