Do dwóch kolizji w jednym miejscu doszło w Klimkówce (gm. Rymanów) na DK28 w piątek 13-tego stycznia przed godziną 8. rano. Poszkodowane zostało trzy osoby.

Pechowo rozpoczął się piątek 13-tego dla osób podróżujących krajową drogą nr 28. W Klimkówce przed godziną 8. doszło do kolizji dostawczego Iveco, który zjechał na lewy pas i wjechał w Volkswagena Polo, który prawidłowo jechał od strony Rymanowa. Uszkodzony został również trzeci pojazd Volkswagen Golf. Pasażerka VW Polo nie była w stanie opuścić pojazdu o własnych siłach.

Poszkodowane zostało dwie osoby z Polo i jedna osoba z dostawczaka, które zostały przewiezione do szpitala. W akcji brały udział Zespoły Ratownictwa Medycznego z Rymanowa i Miejsca Piastowego.

Na miejsce zadysponowano strażackie zastępy z JRG Krosno, OSP KSRG Rymanów oraz OSP KSRG Posada Dolna. Wóz tej ostatniej jednostki na śliskiej nawierzchni uderzył z karetkę niesystemową – transportową, która zatrzymała się przy pierwszej kolizji. Na szczęście obyło się bez osób poszkodowanych.

6

Od wczoraj w naszym regionie panują bardzo trudne warunki pogodowe. Wieje silny wiatr, który zawiewa pokrywę śnieżną na drogi. Wiele z nich jest nieprzejezdnych. Kierowcy walczą z silnymi porywami wiatru, który spycha pojazdy z obranego toru jazdy.

Przez około godzinę droga była zablokowana.

Materiał udostępniony dzięki uprzejmości Krosno112.pl 

o autorze

Redakcja