W sobotę 18.01.2014r. o godzinie 15:15 nasza jednostka została zadysponowana przez dyspozytora Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej PSP Sieradz do wypadku drogowego na ul. Czajkowskiej.

Po dojechaniu na miejsce okazało się, że kierowca pojazdu BMW najprawdopodobniej jadąc z nadmierną prędkością uderzył w drzewo, a następnie zatrzymał się w przydrożnym rowie.

Nasi strażacy wyciągnęli poszkodowanego – młodego mężczyznę zamieszkałego w gminie Czajków. Niestety nie wykazywał żadnych oznak życia i przystąpiono do resuscytacji. Po około 15 minutach przyjechał także Zespół Ratownistwa Medycznego Falck Złoczew, gdzie dopiero po pół godziny ratownikom medycznym i strażakom udało się przywrócić u mężczyzny czynności życiowe. W stanie ciężkim został przetransportowany na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Sieradzu.

Przez ponad sześć godzin zablokowana była droga powiatowa&4545E&na odcinku Klonowa – Czajków. Druhowie z OSP Klonowa kierowali samochody objazdem przez miejscowość Kiełbasy. W akcji brał udział także zastęp z: JRG Sieradz, OSP Brąszewice a także ZRM Sieradz. Działania zostały zakończone o godz. 21:45.

Foto: dh Antoni Bryłka, dh. Tadeusz Knop

o autorze

Redakcja