„Pali się za Kauflandem” – takie zgłoszenie w dniu 7 października br. o godz. 18:57 otrzymał dyżurny Miejskiego Stanowiska Kierowania PSP w Koninie.


[galeria=2,prawa]Dyżurny na miejsce natychmiast zadysponował trzy samochody gaśnicze z Jednostek Ratowniczo Gaśniczych nr 1 i 2 w Koninie. Na miejsce udał się również Naczelnik Wydziału Operacyjno – Szkoleniowego tutejszej Komendy. Płomienie i łuna świetlna była widoczna z odległości kilku kilometrów.

[galeria=4,lewa]Na szczęście po dojechaniu pierwszych zastępów okazało się, że pali się opuszczony budynek o konstrukcji drewnianej, dobudowany do kompleksu po byłych magazynach. Pożarem objęty był już cały budynek. Zagrożone były przebiegające obok ocieplone rury ciepłownicze. Dowodzący akcją gaśniczą podjął decyzję o podaniu 2 prądów wody w natarciu na palący się budynek oraz jednego prądu w obronie na pobliskie rury ciepłownicze.

Pozwoliło to skutecznie i szybko ugasić groźnie wyglądający pożar. Straty były niewielkie, gdyż spalił się tylko niewielki opuszczony budynek drewniany oraz znajdujące się w nim śmieci.

Źródło: KM PSP Konin

o autorze

Redakcja