Z wielkim bólem przyjęliśmy informację o śmierci strażaka z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 7 w Poznaniu – młodszego aspiranta Michała Tomiaka, który w dniu 16 czerwca został porażony prądem podczas działań ratowniczych.

Przypomnijmy, 16 czerwca strażacy pojawili się na placu budowy, bowiem do dyspozytora wpłynęło zgłoszenie, że płot otaczający budowę znajduje się pod napięciem. Jeden z ratowników, 22-letni Michał Tomiak został porażony prądem, przy próbie zamknięcia bramy wjazdowej.

Strażak najpierw był resuscytowany przez kilkadziesiąt minut, a następnie został przewieziony do szpitala przy ul. Szwajcarskiej. W nocy z niedzieli na poniedziałek, cztery minuty po północy, nieodzyskawszy przytomności zmarł.

W imieniu całego zespołu Polskiego Serwisu Pożarniczego łączymy się w żałobie z rodziną oraz kolegami zmarłego funkcjonariusza – strażakami KM PSP Poznań. Jednocześnie informujemy, iż data i miejsce pogrzebu nie jest jeszcze znane, ale kiedy tylko pojawi się taka informacja, zaktualizujemy ją.

Za stroną KM PSP Poznań:

ś+p. Michał Tomiak – urodził się w Poznaniu. W latach 2005 – 2008 uczęszczał do XXI Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Władysława Andersa w Poznaniu. W 2008 r. rozpoczął naukę w Szkole Aspirantów PSP w Poznaniu, którą ukończył w 2010 r. otrzymując tytuł zawodowy technika pożarnictwa oraz stopień młodszego aspiranta. Od 15.07.2010 r. przyjęty do służby w Komendzie Miejskiej PSP w Poznaniu – JRG 7 na stanowisko – starszy ratownik. W 2011 r. rozpoczął studia inżynierskie I stopnia na Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Miał 22 lata.

&

&Uroczystość pogrzebowa ś+p mł. asp. Michała Tomiaka odbędzie się 5 lipca 2011r. Msza św. odbędzie się o godz. 10.00 w Kościele p.w. Chrystusa Króla przy ul. Ostatniej 14 w Poznaniu. Ceremonia pogrzebowa o godz. 12.00 na Cmentarzu Górczyńskim.&

&

o autorze

Redakcja