Pierwszy odcinek dokumentu o kobietach w mundurach będzie można zobaczyć w poniedziałek 4 stycznia o godzinie 21:00 na kanale CANAL+ Discovery. Straż Pożarną będzie reprezentować kpt. Agnieszka Wojciechowska – Figuła.

„Kobiety w mundurach” to opowieść o Polkach, które wybrały pracę w służbach mundurowych.Wyemitowanych zostanie łącznie 12 odcinków – w każdym z nich zobaczyć będzie można kobietę reprezentująca inną formację, w zawodach, które zdominowali mężczyźni.

Pani kapitan Agnieszka Wojciechowska – Figuła jest absolwentką Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Obecnie pracującą w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 w Krakowie. Na swoim koncie ma wiele osiągnięć z różnych dziedzin.

af2

Zaraz po ukończeniu studiów i rozpoczęciu zawodowej wzięłam udział w największym przedsięwzięciu sportowym w świecie umundurowanych formacji, jakim są Mistrzostwa świata World Police and Fire Games. Podczas zawodów w Kanadzie w Vancouver ustanowiłam rekord świata na ergometrze wioślarskim na dystansie 2000 metrów. Kolejne znaczące sukcesy odnosiłam w pływaniu na akademickich mistrzostwach Polski oraz na Mistrzostwa Polski Mundurowych w pływaniu. Po drodze „zgarnęłam” parę krążków na European Police and Fire Games w 2010 roku. Następny rok to kolejna olimpiada mundurowych World Police and Fire Games  w Nowym Jorku zakończona sukcesem, po której odeszłam na urlop macierzyński. Po niemalże dwóch latach wróciłam ze zdwojoną chęcią do startów i rozpoczęłam przygodę z Firefighter Combat Challenge, czyli dwiema najcięższymi minutami w życiu sportowym strażaka. Wszystko co do tej pory robiłam było budową siły i wytrzymałości, hartu ducha i budową motywacji, by zacząć startować w najbardziej widowiskowych zawodach strażaków na całym świecie. 2014 rok zdominowany został przez FCC. – czytamy na oficjalnej stronie pani kapitan Agnieszki.

Jeśli chcecie śledzić losy tak niesamowitej kobiety zapraszamy na jej profil na facebooku oraz stronę WWW. Pani Agnieszko, serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów! Mamy nadzieję, że ta pasja i wola walki, by ciągle iść do przodu i przełamywać kolejne granice, nigdy w pani nie zgaśnie.

Foto: Agnieszka Wojciechowska – Figuła

o autorze

Redakcja