W dniu wczorajszym (4 marca br.) , około godziny dziewiętnastej dyspozytor z CPR (Krotoszyn) otrzymał zgłoszenie o pożarze cysterny z przyczepą przeznaczoną do przewozu paliw płynnych, w miejscowości Kobylin, przy ulicy Krotoszyńskiej. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał, a pojazd został uratowny. Cała akcja trwała około półtorej godzinny.

Dyspozytor po otrzymaniu zgłoszenia, wysyła na miejsce zdarzenia trzy zastępy straży pożarnej (dwa zastępy z OSP Kobylin, oraz jeden z JRG Krotoszyn). Po przybyciu miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej ustalili oni, że pali się instalacja elektryczna w silniku pojazdu .

[galeria=2,prawa]Kierowca cysterny przed przybyciem strażaków próbował sam ugasić pożar przy użyciu gaśnic proszkowych – jednak okazało się to nieskuteczne. Ustalono, że w cysternie nie ma paliwa, natomiast w przyczepie jest olej napędowy – 7 tysięcy litrów.

[galeria=3,lewa]Działania strażaków polegały przede wszystkim na zabezpieczeniu i oświetleniu terenu zdarzenia, podaniu jednego prądu piany – w celu obronny pojazdu jak i przyczepy. Po krótkiej chwili przyjechali strażacy z JRG i razem z ochotnikami podnieśli kabinę, aby dojść do źródła ognia – podano jeden prąd wody.

Foto: Jarosław Torzecki

o autorze

Redakcja