Kolejna edycja Konwoju Świętego Mikołaja

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się druga edycja Konwoju Świętego Mikołaja, który przejechał przez miejscowości powiatu szczecineckiego i złotowskiego w ubiegłą niedzielę, 11 grudnia.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Szczecinku, portal Szczecinek112 oraz strażaków-ochotników z regionu. Zespół 20 pojazdów Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego wraz ze Świętym Mikołajem zatrzymał się w 11 miejscowościach by wspólnie rozmawiać z mieszkańcami o niebezpieczeństwach w okresie grzewczym i świątecznym, a także by promować działalność służb ratunkowych, w szczególności straży pożarnej.

W ramach akcji prewencyjnych prowadzonych podczas przedsięwzięcia; „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”, „Bądź bezpieczny – NOŚ ODBLASKI” oraz „Twoje życie nie tylko w naszych rękach” zarówno dla tych młodszych jak i starszych przygotowano prezenty i wiele atrakcji. Dzięki wsparciu Powiatu Szczecineckiego, Miasta Szczecinek, samorządów, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku oraz innych organizacji i przedsiębiorstw możliwe było rozdanie mieszkańcom odblasków, czujek tlenku węgla czy gadżetów promujących bezpieczne postępowanie podczas zagrożeń. Strażacki Mikołaj nie zapomniał również o słodyczach dla dzieci.

– To dobra okazja by aktywizować młodzież oraz zachęcać ją do wstępowania w szeregi zarówno Ochotniczej Straży Pożarnej jak i Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Wyciągamy rękę do mieszkańców i wspólnie działamy – mówili organizatorzy.

Najwięcej działo się podczas finału, który odbył się w Szczecinku na placu Kamińskiego. Po zmroku i paradzie pojazdów ratowniczo-gaśniczych ozdobionych iluminacjami świątecznymi na wszystkich czekały konkursy, zabawy, pokazy strażackie i prelekcje, wystawa sprzętu ratowniczego, strefa Świętego Mikołaja, stoiska gastronomiczne i wiele, wiele innych atrakcji. Na zakończenie samochody biorące udział w II Konwoju Świętego Mikołaja ustawiły się na placu w kształt choinki.

Impreza przyciągnęła liczne grono osób co pokazało, iż mieszkańcy potrzebują integracji ze strażakami i innymi formacjami ratownictwa. Warto przypomnieć, że przedsięwzięcie patronatem honorowym objął dh Marek Kowalski, Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Szczecinie oraz bryg. Andrzej Wójtowicz, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinku.

Dziękujemy wszystkim za pomoc i wsparcie. Miejmy nadzieję, że spotkamy się za rok.

Tekst, foto. organizator

Exit mobile version