W nocy z 12 na 13 kwietnia doszło do włamania w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Niedyszynej. Został skradziony sprzęt będący na wyposażeniu jednostki. Straty sięgają 18 tysięcy złotych.

W Niedyszynej (województwo Łódzkie) w nocy z wtorku na środę (12 / 13 kwietnia) doszło do włamania i rabunku lokalnej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Łupem stał się przez lata pozyskiwany sprzęt. Poza kradzieżą złodzieje zniszczyli ogrodzenie oraz okno garażowe. Strażacy zaraz po zorientowaniu się zgłosili całe zajście na Policję.

W celu znalezienia sprawcy napadu zarząd OSP Niedyszyna podaje pełną listę skradzionego sprzętu oraz prosi o czujność, gdyż możliwe że złodzieje będą chcieli szybko pozbyć się sprzętu przez portale aukcyjne za „niespotykanie” niską cenę:

  • agregat prądotwórczy HONDA EA 2600
  • motopompa pływająca MP -4/2 NIAGARA PLUS
  • piła spalinowa STHIL MS 440
  • węże tłoczne W-52 16 szt. (w tym 4 szt. nowe)
  • węże tłoczne W-75 10 szt. (w tym 2szt. nowe)

OSP_NIEDYSZNA_2

Każdy, kto posiada jakiekolwiek informacje lub może pomóc w śledztwie proszony jest o kontakt z najbliższym Posterunkiem Policji lub Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie. Można również kontaktować się z zarządem Ochotniczej Straży Pożarnej w Niedyszynie pod numerami telefonów: 663-093-932 / 698-687-205 / 691-551-414.

Na facebookowym profilu jednostki pojawiają się apele do złodziei o zwrot skradzionego dobra oraz publikowane są zdjęcia skradzionego sprzętu.

Kradzieże oraz dewastacja budynków jednostek ochrony przeciwpożarowej stają się ostatnio plagą. Kilka tygodni temu informowaliśmy o podobnym zdarzeniu w Miedzianej.

fot. OSP Niedyszyna

o autorze

Redakcja/K