Wczoraj w godzinach nocnych około godziny 3:00 w nocy doszło do zuchwałego włamania do budynku naszej remizy- informują strażacy z OSP Jagodzin. Złodzieje wyważyli drzwi do pomieszczenia socjalnego i szatni w naszej remizie, po czym z wewnątrz otworzyli garaże.

Wnętrze remizy zostało dokładnie przeszukana przez złodziei i splądrowane. Pierwszymi łupami złodziei były radiotelefony przewoźne z naszych wozów (Wóz bojowy Star 266 oraz Samochód Operacyjny Polonez) oraz jeden radiotelefon nasobny. Niesprawny jest także system selektywnego alarmowania DSP-52L, który niedawno zakupiliśmy i montowaliśmy, ponieważ z niego również został skradziony radiotelefon. Zniknął także hełm z latarką. Złodzieje zostawili nas z poważnie uszkodzonymi drzwiami, które nie nadają się do jakiegokolwiek użytku czy naprawy.

Strat mogło być jeszcze więcej, ponieważ złodzieje mieli uszykowane kolejne przedmioty, w tym agregat hydrauliczny z narzędziami hydraulicznymi, jednak dzięki czujności sąsiadki mieszkający obok remizy, złodzieje zostali spłoszeni i najprawdopodobniej odjechali w kierunku Ruszowa.

APELUJEMY o pomoc w nagłaśnianiu sytuacji, która nas spotkała. Dokładnie skradziono:

– Radiotelefon przewoźny Motorola DM1400
– Radiotelefon przewoźny Motorola GM360
– Radiotelefon przewoźny Motorola GM300
– Radiotelefon nasobny Motorola GP360
– Hełm Calisia Vulcan wraz z latarką iskra
– Ładowarka do radiotelefonu Motorola GP360

Sam skradziony sprzęt wart był około 6 tysięcy złotych. Do tego dochodzą koszty zniszczonych drzwi i przywrócenia do działania systemu selektywnego alarmowania. Prawdopodobnie koszta przekroczą możliwości finansowe naszej jednostki. Zdolność bojowa została znacznie ograniczona, ale strach przed kolejnymi włamaniami do niezabezpieczonej i znanej dla złodziei remizy jest także obecny.

Jest to kolejna jednostką na terenie naszej Gminy Węgliniec, która została okradziona w krótkim odstępie czasu. Jest nam bardzo jednostka, ponieważ na ten sprzęt pracowaliśmy latami.

o autorze

Mateusz
Pomysłodawca i twórca Polskiego Serwisu Pożarniczego – Remiza.pl. W serwisie zajmuje się dosłownie wszystkim – od administracji serwisu po redagowanie nadesłanych tekstów. Straż pożarna to jego życie, co zresztą widać. Na co dzień strażak – ochotnik, który wdraża w życie pomysły oraz nowe funkcje w naszym serwisie.