Dwie kolejne Komendy Wojewódzkie Państwowej Straży Pożarnej ogłosiły postępowania przetargowe na dostawę ubrań specjalnych według nowego wzoru.

Przedmiotem postępowań, które ogłosiły Komendy Wojewódzkie PSP w Lublinie i Rzeszowie jest dostawa kompletów składających się z ubrania specjalnego o konstrukcji wielowarstwowej spełniającej wymagania określone w normie PN-EN 469 poziom wykonania 2 i kurtki lekkiej jednowarstwowej, wykonanej z tkaniny z wykończeniem olejo- i wodoodpornym spełniającej wymagania określone w normie PN-EN 15614.

Cały komplet w kolorze żółtym w odcieniu naturalnego aramidu, oznaczony układem dwukolorowej taśmy perforowanej, dwa pasy w kolorze żółtym fluorescencyjnym ze srebrnym pasem odblaskowym po środku oraz napisami ‘PSP’ i ‘Państwowa Straż Pożarna’.

Do województwa lubelskiego trafi 251 kompletów. Otrzymają je strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Lublinie – 244 kpl. i Komendy Wojewódzkiej PSP w Lublinie – 7 kpl.

Z kolei Komenda Wojewódzka PSP w Rzeszowie prowadzi przetarg na dostawę 276 kompletów. Trafią do Komendy Wojewódzkiej i do wszystkich komend powiatowych i miejskich.

Termin wykonania zamówień: listopad 2018 r.

o autorze

Redakcja/Łukasz