Ponad siedem godzin strażacy gasili pożar, który dzisiaj rano wybuchł w miejscowości Mystki Rzym w powiecie wysokomazowieckim na Podlasiu.

Komenda Powiatowa PSP w Wysokiem Mazowieckiem zgłoszenie o pożarze otrzymała około godziny 9.37. W chwili przybycia pierwszych zastępów pożarem objęta była stodoła połączona z oborą.

Działania skupiliśmy na szybkiej lokalizacji pożaru oraz uniemożliwieniu przedostania się ognia na sąsiedni budynek i garaże, z których ewakuowano dwa samochody. Spaleniu uległy budynki oraz wyposażenie, w tym 2 ciągniki rolnicze, 2 przyczepy, rozrzutnik obornika, beczkowóz, młynek do zboża, rębak do drzewa, 3 silniki elektryczne, kosiarka rotacyjna, około 1300 kg zboża, 5 ton węgla oraz 7 m3 drzewa – powiedział w rozmowie z wysokomazowiecki24.pl kapitan Wojciech Sokołowski oficer prasowy KP PSP Wysokie Mazowieckie. Starty wstępnie oszacowano na 300 tysięcy złotych.

W akcji udział wzięło dwanaście zastępów z JRG Wysokie Mazowieckie, OSP Wysokie Mazowieckie, OSP Szepietowo, OSP Nowe Piekuty, OSP Dąbrowa Moczydły, OSP Dąbrowa Dzięciel, OSP Klukowo i OSP Misztale.

To drugi duży pożar na terenie powiatu wysokomazowieckiego w tym tygodniu. W środę strażacy gasili pożar chlewni w miejscowości Nowe Szepietowo Podleśne. Zginęło 600 świń.

Foto. OSP Szepietowo

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl