Blisko 150. zawodowych i ochotniczych jednostek straży pożarnej z całej Polski otrzymało darowizny w łącznej wysokości około miliona złotych od PKN ORLEN. Uroczysta siódma edycja wręczenia symbolicznych czeków odbyła się 9 października w siedzibie Spółki w Warszawie. 

Darowizny przedstawicielom zawodowych i ochotniczych straży pożarnych ufundował PKN ORLEN oraz Spółki Grupy Kapitałowej jak ORLEN Upstream oraz ANWIL. W tym roku do strażaków trafiły darowizny o wartości prawie miliona złotych. Uczestnikami spotkania byli przedstawiciele jednostek z całego kraju.

– Ochrona zdrowia i życia stanowi jeden ze strategicznych obszarów społecznej odpowiedzialności PKN ORLEN. Stosując najwyższe światowe standardy dbamy wraz z naszymi Spółkami Grupy ORLEN o bezpieczeństwo otoczenia, w którym funkcjonujemy. Wierzę, że w ten sposób  wspólnie realizujemy praktyczne zasady odpowiedzialności i zaangażowania w życie społeczności lokalnych – powiedział obecny na tegorocznej uroczystości wręczenia darowizn Piotr Chełmiński, Członek Zarządu PKN ORLEN ds. Petrochemii.

Wśród gości specjalnych uroczystości obecny był m. in. Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Wiesław Leśniakiewicz, który po raz kolejny objął patronatem prowadzoną przez Fundację ORLEN – DAR SERCA akcję „NIE DLA DYMU”.  Dzięki niej do Rodzinnych Domów Dziecka i klientów stacji paliw trafiły czujniki tlenku węgla, czujniki dymu, gaśnice domowe, a w tegorocznej edycji trafią także koce gaśnicze.

Podczas 15 lat trwania programu pomocy jednostkom straży pożarnej strażakom PKN ORLEN przekazał darowizny rzeczowe i finansowe o wartości prawie 8 mln zł.

Orlen

o autorze

Rafał Cieślak
Młody, ambitny fotoreporter, który coraz częściej próbuje swoich sił jako redaktor. Strażak - ochotnik, którego niewątpliwą pasją jest pomoc bliźnim. W serwisie dba o świeże i ciekawe materiały z okolic Częstochowy, skąd pochodzi.