Kolejny nowy wóz dla JRG w Kościanie

Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza w Kościanie wzbogaciła się o nowy średni samochód. To drugi taki samochód w kościańskiej komendzie.

Wóz zabudowała firma Bocar na podwoziu Volvo FL280 4×4. Będzie wykorzystywany głównie do działań z zakresu ratownictwa technicznego.

Samochód posiada w swoim wyposażeniu rozwinięty zasób elektronarzędzi oraz sprzętu hydraulicznego i pneumatycznego. Dodatkowo wyposażony został w podest ratowniczy ułatwiający działania ratownicze przy samochodach ciężarowych. Posiada m.in. zbiornik o pojemności 2,5 tys. litrów wody, uterenowione zawieszenie oraz napęd 4×4. Jest to kolejny samochód w powiecie kościańskim wyposażony w System Piany Sprężonej (CAFS – Compressed Air Foam System), który umożliwi skuteczniejsze podejmowanie działań gaśniczych przy mniejszych stratach popożarowych – informuje komenda.

Jego wartość to prawie 979 tysięcy złotych, z czego 400 tys. to dotacja z NFOŚiGW, 323 tys. z budżetu państwa, a 250 tys. zł to wkład samorządów.

Pod koniec 2022 roku JRG otrzymała niemal identyczny samochód dedykowany głównie do działań w terenie, pożarach zewnętrznych itp.

Foto. KP PSP Kościan

Exit mobile version