26.08.2012 około godz 6:00 do Powiatowego Stanowiska Kierowania w Pruszkowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze hali w Wólce Kosowskiej. Ogień zajął ponad 5 tys. m hali !

Już z daleka można było zauważyć dym rozciągający się z nad Wólki Kosowskiej w stronę Warszawy. Gdy zastępy dojechały na miejsce, pożarem objęte było 5 tys.m2 hali. Konieczne było również prowadzenie działań gaśniczych wewnątrz obiektu w celu niedopuszczenia do rozprzestrzenienia się pożaru na pozostałą część budynku.

Na terenie działań przebywała również specjalistyczna jednostka ratownictwa chemiczno – ekologicznego z JRG nr 6 w Warszawie, która w czasie pożaru wykonywała pomiary stężenia związków chemicznych w powietrzu mogących występować w sąsiedztwie hali magazynowej (nie stwierdzono zagrożenia dla ludności).

Po zakończeniu działań podnośnika (SH44 JRG 15 m. st. Warszawa), oraz zakończeniu działań wewnątrz budynku zastęp OSP Raszyn skierowany został na teren pobliskiego Centrum Handlowego w celu utworzenia stanowiska wodnego z nadziemnego zbiornika przeciwpożarowego.

Akcja trwała ponad dwie godziny.

W działaniach udział brało łącznie 46 zastępów straży pożarnej (około 100 strażaków).

Siły i środki zadysponowane do zdarzenia (z powiatu Pruszkowskiego):
&

  • GCBA 5/32 MAN TGM – OSP Raszyn
  • GCBA 9.5/56 Scania P380 – JRG Pruszków
  • SD 30 Iveco Magirus – JRG Pruszków
  • GCBA 8/50 Scania P380 – OSP Nadarzyn

o autorze

Redakcja