W miejscowości Pysząca w województwie wielkopolskim od wczoraj strażacy gaszą kolejny pożar na składowisku odpadów.

Komenda Powiatowa PSP w Śremie zgłoszenie o pożarze otrzymała we wtorek około godziny siedemnastej. Na miejsce zadysponowano siedem zastępów straży pożarnej, dzisiaj dojechały kolejne również z powiatów ościennych.

Wojewoda wielkopolski zwrócił się do ministra obrony narodowej o skierowanie do Pyszącej wojska z ciężkim sprzętem, które ma pomóc w dogaszaniu pożaru.

Niestety to już kolejne tego typu zdarzenie w gminie Śrem. Kluczowe jest to, aby po pierwsze zahamować rozprzestrzenianie się pożaru, a po drugie wyeliminować jego źródło. W przypadku zahamowania liczę na wsparcie wojska, dlatego zwróciłem się w tej sprawie do ministra obrony narodowej. W kwestii eliminacji źródła pożaru działania musi podjąć również samorząd – musimy wiedzieć, co powoduje podpalenia i wdrożyć dobre rozwiązania prewencyjne. Bez takich działań nie ruszymy z miejsca – powiedział wojewoda Zbigniew Hoffmann.

Dziś przed godziną 2 w nocy strażacy z naszej jednostki zostali zadysponowani do pożaru nielegalnego składowiska odpadów…

Opublikowany przez OSP Wyrzeka Środa, 11 września 2019

ALARM OSP 🚨Około godz. 17 wyjazd alarmowy GCBA 609[P]46 do pożaru wysypiska śmieci w miejscowości Pyszaca. Na miejscu cały czas trwają działania.

Opublikowany przez OSP KSRG Chrząstowo Wtorek, 10 września 2019

Foto. OSP Wyrzeka

o autorze

Redakcja/Łukasz