Strażacy z Leśniowa prowadzą kolejny projekt w przeciągu roku. Projekt „Wzmocnienie potencjału do ratowania życia w jednostce OSP” został współfinansowany z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich i Związku Lubuskich Organizacji Pozarządowych. Beneficjentem projektu jest Stowarzyszenie Leśniowskich Strażaków.

W przeciągu roku ( wrzesień 2013- wrzesień 2014) Ochotnicza Straż Pożarna w Leśniowie Wielkim otrzymała dwie dotacje o wartości 25 tysięcy złotych. Pierwszy projekt „moje marzenie – zostać strażakiem” został sfinansowany z programu Młodzież w dzianiu i miał na celu utworzenie i wyposażenie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Leśniowie Wielkim.

Projekt odniósł duży sukces i jego rezultatem było pozyskanie nowych członków straży, którzy już teraz wchodzą w wiek pełnoletni i stają się strażakami dobrze przygotowanymi do działań ratowniczo-gaśniczych. Dofinansowanie wynosiło 20 000 zł.

Bieżący projekt „Wzmocnienie potencjału do ratowania życia w jednostce OSP” został współfinansowany z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich i Związku Lubuskich Organizacji Pozarządowych. Beneficjentem projektu jest Stowarzyszenie Leśniowskich Strażaków.

Celem projektu jest zwiększenie zdolności strażaków z Leśniowa Wielkiego (skupionych wokół OSP Leśniów Wielki) do ratowania życia ludzkiego w sytuacji wystąpienia zagrożeń poprzez wyszkolenie trzech strażaków z jednostki OSP Leśniów Wielki z zakresu pierwszej pomocy oraz zakup torby PSP-R1 wraz z deską ortopedyczną.

Swoja pomoc zaproponowała naszej jednostce jednostka OSP w Studzieńcu (Gmina Kożuchów). Ta doświadczona jednostka wypracowała dobre praktyki w zakresie ratownictwa przedmedycznego, które zgodziła się z chęcią wdrożyć w naszej jednostce poprzez wspólne spotkania o charakterze warsztatowym i szkoleniowym.

Do tej pory zaliczyliśmy kurs KPP oraz wspólne ćwiczenia ze strażakami z OSP Studzieniec z naszą torbą i deską ortopedyczną. Niebawem zostanie wydrukowanych 200 ulotek dla mieszkańców Gminy Kożuchów i Czerwieńsk oraz dalsze ćwiczenia.

Przemysław Półrolnik

o autorze

Redakcja