W piątek 25 lipca około godziny 21:00 w Mostach (pow. lęborski, pomorskie) doszło do kolejnego już wypadku. Zdarzenie miało miejsce na skrzyżowaniu obwodnicy Lęborka (6) z ulicą Witosa. Na miejsce natychmiast zostały zadysponowane służby ratownicze.

W wypadku brały udział trzy pojazdy: Nissan, Skoda i Volkswagen. W wyniku zderzenia lekko ranni zostali: kobieta – kierowca Skody (podejrzenie urazu odcinka kręgosłupa szyjnego) i pasażer (rana cięta prawego podudzia) oraz kierowca Nissana (podejrzenie lekkiego urazu nogi) i pasażer (duszności i lekki uraz twarzy wywołane prawdopodobnie eksplozją poduszki powietrznej). Poruszający się skodą zostali przewiezieni do szpitala.

Przebieg wypadku:
Kobieta kierująca Skodą, wjechała na skrzyżowanie z drogi podporządkowanej od strony wsi Mosty. Przy włączaniu się do ruchu nie ustąpiła jednak pierwszeństwa nadjeżdżającemu z dużą prędkością od strony Słupska Nissanowi. Na wszelkie manewry było już za późno. Doszło do zderzenia. Przód Nissan uderzył w bok Skody (po stronie pasażera). Kierunek i siła uderzenia sprawiły, że Nissan zahaczył jeszcze stojącego, gotowego do skrętu w prawo, Volkswagena (VW nadjeżdżał od strony Lubowidza). VW i Nissan zatrzymały się w obrębie skrzyżowania. Skoda przejechała jeszcze kilkadziesiąt metrów w kierunku Ługów, zanim się zatrzymała.

Na miejsce wypadku najpierw dojechał policyjny radiowóz (wspólny patrol Policji i Straży Granicznej), zaraz potem nadjechały karetka i dwa wozy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej z Lęborka.

To już drugi w krótkim okresie czasu wypadek w tym miejscu. Tym razem na szczęście bez ofiar śmiertelnych.

Wiemy, że lęborska Policja i okoliczne władze starają się, jak mogą, żeby coś z tym skrzyżowaniem zrobić. Rozwiązania problemu upatrują w reorganizacji skrzyżowania (rondo) albo zainstalowaniu w tym miejscu sygnalizacji świetlnej. Wydaje się, że oba z wariantów zwiększą bezpieczeństwo i pomogą uniknąć kolejnych ofiar.

Info: Tymoteusz Potrykus
Foto: Daniel Potrykus

o autorze

Redakcja