Komenda Główna PSP kupi Mobilne Centrum Dowodzenia

W najbliższych miesiącach Komenda Główna PSP zamierza kupić Mobilne Centrum Dowodzenia.

Zgodnie z planem zamówień publicznych w drugim kwartale 2024 roku Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej chce ogłosić postępowanie przetargowe na dostawę naczepy – Mobilne Centrum Dowodzenia PSP. Orientacyjna wartość zamówienia to ponad 3 miliony złotych.

Już w marcu st. bryg. Michał Kłosiński, Zastępca Dyrektora Biura Bezpieczeństwa Informacji w Komendzie Głównej PSP na jednym z portali społecznościowych wymieniał zalety MCD.

To głównie zaawansowane wsparcie operacyjne dzięki technologiom informatycznym i telekomunikacyjnym, w które ma być wyposażony pojazd; większa efektywność działań ratowniczych poprzez stworzone warunki do zarządzania operacjami ratunkowymi; wsparcie międzynarodowe, Centrum pozwala na skuteczne działanie podczas akcji międzynarodowych i integracja z innymi systemami, dzięki czemu służby mogą kompleksowo zarządzać w sytuacji kryzysowej.

W planie nie znalazła się pozycja dotycząca zakupu ciągnika siodłowego co oznacza, że jeśli MCD będzie stacjonowało w Warszawie do ciągnięcia naczepy będą wykorzystywane ciągniki siodłowe z Akademii Pożarniczej lub Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 17 w Warszawie. 

Exit mobile version