Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej ogłosiła w piątek przetarg na dostawę zapór przeciwpowodziowych.

Przedmiotem postępowania jest dostawa zapór przeciwpowodziowych o przekroju okrągłym, napełnianych wodą.

Zamówienie zostało podzielone na dwie części. Pierwsza polega na dostawie 3500 trójwarstwowych zapór wykonanych z folii polietylenowej o wysokości min. 0,4 m i długości min. 10 m każda (po napełnieniu). Wraz zaporami należy dostarczyć 390 szt. folii polietylenowej do stabilizacji i uszczelniania zapory w konstrukcji piramidy, łączniki umożliwiające szeregowe łączenie zapór i worki transportowe. Zapory powinny zostać umieszczone w koszach transportowych po 36-40 szt. w każdym.

Druga część to dostawa 2750 sztuk zapór zgrzewanych wykonanych z PVC o średnicy min. 0,8 m i długości min. 10 m. Wyposażenie każdej zapory: kołnierz uszczelniający, rękaw do napełniania z łącznikiem 52, rękaw spustowy z łącznikiem 75, zawór odpowietrzający, uchwyty, metalowe przelotki do zakotwiczenia i worek transportowy. Zapory transportowane w koszach metalowych w ilości min. 8 szt.

Zapory z części pierwszej powinny zostać dostarczone w ciągu pięciu miesięcy od dnia podpisania umowy do Bazy Szkolenia Poligonowego i Innowacji Ratownictwa Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Nowym Dworze Mazowieckim, natomiast zapory z części drugiej trafią do Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie – 430 szt., Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu – 1160 szt. z Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie – 1160 szt.

Wartość orientacyjna zamówienia to ponad siedem milionów złotych.

Foto. KW PSP Warszawa 

o autorze

Redakcja/Łukasz