Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej planuje zakup kilku śmigłowców, środki na ich zakup pochodziłyby z Unii Europejskiej.

Informację potwierdził rzecznik prasowy Komendanta Głównego PSP st. bryg. Paweł Frątczak. –  Obecnie Państwowa Straż Pożarna nie dysponuje jakimkolwiek statkiem powietrznym, w tym śmigłowcem ratowniczym. Z uwagi na spektrum zadań wykonywanych przez PSP przewidywany zakup śmigłowców podyktowany jest ich wykorzystaniem podczas akcji ratowniczo-gaśniczych, w tym przez specjalistyczne grupy ratownicze – powiedział portalowi Trojmiasto.pl.

W chwili obecnej wiadomo, że straż pożarna planuje zakupić trzy śmigłowce.

– Z uwagi na etap pozyskiwania środków finansowych z funduszy europejskich na planowany zakup śmigłowców ratowniczych oraz przygotowanie założeń do przetargu, na tym etapie nie możemy przedstawić założeń określających osiągi, parametry techniczne, wyposażenie i tym podobne przyszłych śmigłowców ratowniczych – mówi st. bryg. Frątczak.

Nowe maszyny miałby wejść do służby w 2019 roku, infrastruktura związana z eksploatacją i serwisowaniem oparta byłaby na Lotnictwie Policji.

Foto. Władysław Czulak, Studio W66

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl