Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie wzbogacili się o dwa nowe ciężkie samochody ratowniczo – gaśnicze.

Pierwszy z nich to MAN TGM 18.320 z zabudową firmy Bocar. Trafił do Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Wejherowie.

Wyposażony jest w zbiornik wody o pojemności 5400 litrów, zbiornik środka pianotwórczego 555 litrów, autopompę A32/8-4/40 TO3000 Johstadt o wydajności 3705 litrów na minutę przy ciśnieniu 8 bar i 430 l/min przy 40 barach, działko wodno-pianowe DWP32 i sprzęt wykorzystywany podczas działań. Zakup został współfinansowany ze środków unijnych w ramach projektu ‘Usprawnienie systemu ratownictwa na drogach – etap IV’.

Drugi nowy nabytek to Scania zabudowana przez firmę Wawrzaszek ISS. Posiada zbiornik wody o pojemności 5000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego, autopompę dwuzakresową, działko wodno-pianowe itp. Został zakupiony dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Wóz trafił do Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Rumi, gdzie zastąpił GCBA 5/37 Mercedes Benz Atego 1628. Został przekazany druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Orlu.

Foto. Powiat Wejherowski 

o autorze

Redakcja/Łukasz