We wtorek 9 listopada odbyło się uroczyste otwarcie zmodernizowanego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Stargardzie.

Gruntowna modernizacja stanowiska kierowania została przeprowadzona z uwzględnieniem obecnych wymogów w zakresie koordynacji i wspomagania działań ratowniczych. Nowoczesne wyposażenie oraz zastosowane  rozwiązania teleinformatyczne zdecydowanie ułatwią pracą strażaków, którzy pełnią tutaj służbę. To właśnie dyżurni stanowiska kierowania są odpowiedzialni za podejmowanie decyzji co do wielkości sił i środków dysponowanych do działań ratowniczych. To również z tego miejsca, poprzez wykorzystanie odpowiednich systemów wspomagania i dowodzenia, wspomagane są wszystkie działania ratownicze – informuje Komenda Powiatowa PSP w Stargardzie.

Równolegle z modernizacją stanowiska przeprowadzono modernizację systemu łączności na terenie powiatu stargardzkiego. Sieć radiowa została rozbudowana o cztery dodatkowe nadajniki zlokalizowane w jednostkach OSP Chociwel, OSP Ińsko, OSP Dobrzany, OSP Dolice. Dodatkowo zostały wymienione radiotelefony na samochodach jednostek ochrony przeciwpożarowej.

Wartość wszystkich przeprowadzonych prac to blisko 1 mln 320 tys. zł, z czego 1 mln zł pochodził z budżetu państwa, 200 tys. zł wyłożyło Miasto Stargard, a pozostałe środki to wkład samorządów i dotacje z MSWiA i KSRG.

Foto. UM Stargard

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl