Dzisiaj st. bryg. Jarosław Wlazłowski Łódzki Komendant Wojewódzki PSP w Łodzi oraz st. kpt. Jakub Rytych Komendant Miejski PSP w Piotrkowie Trybunalskim odwiedzili w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki 12-letniego Dawida, który został ranny, ratując siostrę z pożaru.

Komendanci wysłuchali opowieści Dawida o przebiegu pożaru, a następnie pogratulowali mu postawy i odwagi. Na koniec spotkania Komendanci wręczyli listy ze słowami uznania oraz upominki strażackie.

Do pożaru domu jednorodzinnego, w miejscowości Dąbrówka pow. piotrkowski, doszło 25 września około godziny 17.30. W działaniach gaśniczych brało udział 9 zastępów w sile 43 strażaków. W wyniku pożaru spaleniu uległy drewniane ściany oraz dach obiektu, nie udało się również uratować wyposażenia domu. Zaraz po wybuchu pożaru płomienie odcięły rodzinie jedyną drogę ewakuacji, pomimo grożącego niebezpieczeństwa, Dawidowi udało się przedostać się do drzwi wejściowych. Następnie przez własnoręcznie wybite okno, ewakuował z budynku siostrę oraz 87-letnią ciocię.

Foto. KW PSP Łódź

12-latek uratował siostrę z płonącego domu

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl