Odchodzę ze straży, by od jutra służyć rodzinie… – powiedział nadbryg. Janusz Halak, który dzisiaj opuścił szeregi Państwowej Straży Pożarnej.

Dzisiaj, w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy odbyło się oficjalne pożegnanie Kujawsko-Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP nadbryg. Janusza Halaka. Po 30 latach postanowił odejść ze służby i opiekować się chorym dzieckiem.

Jesteś dla mnie przykładem wyjątkowego, nie tylko oficera, ale i człowieka. Komendantem się bywa, człowiekiem się jest. Janusz tym człowiekiem jest przede wszystkim. Z ciężkim sercem przyjąłem Twoją decyzję o odejściu ze służby, ponieważ uważam, że straż pożarna traci wyjątkowego strażaka i człowieka. Cieszę się, że mogłem Cię spotkać na tej mojej strażackiej drodze. Życzę abyś na tej nowej drodze życia osiągnął wszystko to, co sobie wymarzyłeś, co masz zaplanowane. I żebyś był szczęśliwym człowiekiem, bo to jest najważniejsze – powiedział st. bryg. Andrzej Bartkowiak, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej.

Podziękowania za wieloletnią, ofiarną służbę dla Ojczyzny, odchodzącemu w stan spoczynku komendantowi, złożył również Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz. Przedstawiciel rządu w województwie podkreślał, że nadbryg. Janusz Halak, służąc swoją ogromną wiedzą i doświadczeniem, czynił to zawsze z wielkim zaangażowaniem.

To dla mnie trudny moment, ponieważ zostawiam za sobą znaczną część mojego życia. Jestem dumny z przynależności do tej pięknej formacji, która przeszła w ciągu 30 lat swojego istnienia ogromną metamorfozę. To była trudna służba, często będąca źródłem ogromnego stresu, ale także przynosząca olbrzymią satysfakcję. Rozstaję się z nią z żalem, ale i pełną satysfakcją z tego co udało się zrobić. Od dnia dzisiejszego będę służył swojej rodzinie. Bardzo dziękuję wszystkim, z którymi przyszło mi pracować- zakończył nadbryg. Janusz Halak.

Do czasu powołania nowego komendanta pełniącym obowiązki będzie dotychczasowy zastępca komendanta wojewódzkiego bryg. Jacek Kaczmarek.

Foto. Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki, KW PSP Toruń 

o autorze

Redakcja/Łukasz