W ubiegłym tygodniu w siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jastrzębiu-Zdroju odbyło się spotkania Komendanta Miejskiego PSP mł. bryg. Wojciecha Piechaczka z druhami Piotrem Brachą i Adamem Piwońskim.

Druhowie, członkowie OSP Moszczenica, wykazali się zaangażowaniem w niesieniu pomocy podczas pożaru budynku mieszkalnego, który miał miejsce w miejscowości Kęty dnia 20 sierpnia 2017 r. Wracając z wakacji zauważyli pożar. Kiedy usłyszeli, że w środku mogą znajdować się ludzie, natychmiast przystąpili do działania. Na szczęście w mieszkaniu nie odnaleźli ludzi. Udało im się jednak uratować zwierzęta domowe.

– Przyjęta przez druhów postawa jest przykładem godnym naśladowania, tym bardziej budzącym uznanie, iż udział w podjętej akcji wymagał wykazania odwagi, refleksu i dużej determinacji – powiedział Komendant Miejski PSP mł. bryg. Wojciech Piechaczek.

Wojciech i Adam z rąk Komendanta Miejskiego otrzymali okolicznościowe dyplomy i zaproszenie do udziału w „Warsztatach szkoleniowych z zakresu gaszenia pożarów wewnętrznych” organizowanych we wrześniu przez Komendę Miejską PSP w Jastrzębiu-Zdroju.

Foto. KM PSP

o autorze

Redakcja/Łukasz