Dzisiaj strażnica OSP w Przedborzu zostanie przejęta przez komornika Sądu Rejonowego z Radomska. To wynik sporu strażaków-ochotników z burmistrzem trwającego od początku roku.

Po wyroku sądowym wydanym na wniosek pana burmistrza zajęte zostaną pomieszczenia znajdujące się na pierwszym piętrze – przede wszystkim sala bankietowa. Władze miasta planują w tej części strażnicy stworzyć centrum rehabilitacji, z posiłkami i opieką specjalistów przeznaczone dla seniorów w ramach projektu „Senior-Wigor”

Burmistrz Miłosz Naczyński swoje zachowanie tłumaczy tym, że sala na siebie nie zarabia, ze względu na małe zainteresowanie wynajmem. Dlatego kilkakrotnie próbował przejąć salę bankietową od strażaków, lecz bez efektów. W związku z tym na strażaków nasłał komornika.

Pieniądze na projekt znajdują się już na koncie Urzędu Gminy. Ze względu na upór strażaków, radni pieniądze musieli zwrócić ze względu na fakt, iż zgodnie z wymogiem jeszcze w tym roku pomieszczenia miały zostać zaadaptowane. To ultimatum nie zostanie spełnione. Ponadto za zerwanie umowy gmina prawdopodobnie zapłaci karę w wysokości 5% wartości projektu, czyli około 9 tysięcy złotych. Zostało wysłane uzasadnienie zerwania umowy z prośbą o nie karanie gminy.

Strażacy protestują i zapowiadają, że nie oddadzą kluczy. Remizę w czynie społecznym wybudowali wiele lat temu ich poprzednicy. Jednak budynek prawnie należy do gminy.

Foto: OSP Przedbórz

o autorze

Redakcja