Po czterech dniach nieustającej walki z wielką wodą jaka przyszła po niedzielnych opadach w miejscowości Domaniew i Domaniewek, strażacy i mieszkańcy zakończyli akcję. Udało się wypopować wodę, kóra zalała domy i ulice. Teraz władzom gimny pozostaje uprzątnięcie i odbudowa dróg.

Przypomnijmy, po ulewach jakie przeszły nad Polską w niedzielę 09.06.2013 ucierpał również powiat pruszkowski (woj. mazowieckie). Sskutkami ulewy były zalane ulice, połamane drzewa, podmyty budek mieszkalny i zawalony dach hali. Najgorsza sytuacja miała jednak miejsce w miejscości Domaniew i Domaniewek (powiat pruszkowski), gdzie doszło do powodzi, zalanych zostało kilkanaście posesji i ulice. Poziom wody wynosił nawet do 1 metra głębokości.

Do walki z żywiołem skierowano wszystkie jednostki Straży Pożarnej z powiatu pruszkowskiego. W akcję włączyli się zarówno sami mieszkańcy, kórzy pomagli strażakom jak tylko mogli oraz władze gimny, straż miejska i policja. Na czas trwania akcji z ruchu została wyłączona jedna z głównych ulic.

Po blisko czterech dniach nieustannej walki z żywiołem strażakom udało się wypompować wodę z zalanych ulic i posesji. Pozostaje jeszcze wypompowanie wody z kilku piwnic zalanych budynków. Woda, która pozostała stoi tylko na pobliskich polach, jednak mieszkańcom nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo. Akcja zakończona została dnia 12.06.2013 około godziny 04:00.

Władze gimny już przystąpiły do oczyszczania jezdni z oleju, kótry wyciekł z zalanych samochódów i pobliskiego warsztatu, piachu używanego w akcji ratowniczej jak i pozostałych nieczystości. Została zlecona już również odbudowa nawierzchni zalanych dróg, które trzeba było rozkopać. Powołany został specjalny sztab kryzysowy, który ma ocenić wszelkie straty jakie przyniosła powódź. Władze gminy zapewniają również, że mieszkańcy nie zostaną sami, a straty jaki poniesli zostaną im zrekompensowane z rezerwowych funduszy gminy.

Autor: KamiT

o autorze

Redakcja