W dniu dzisiejszym, przed godziną piątą rano, dyspozytor MSK z Konina, otrzymał zgłoszenie o wypadku i pożarze samochodu osobowego na 259 km autostrady A2 – w miejscowości Modła Królewska. Natychmiast zadysponowano dwa zastępy z JRG2 Konin. W tym zdarzeniu ucierpiały na szczęście dwie osoby.

Rozpędzony VW Passat uderzył z impetem w tył ciężarówki marki Tatra – która jechała w tym samym kierunku co osobówka. W wyniku tego zdarzenia przód Passata został mocno zniszczony, a samochód zapalił się. Pojazd ciężarowy natychmiast zatrzymał się i ewakuował szybko poszkodowane osoby z palącego się VW – 24-letni mężczyzna i 28-letnia kobieta zostali uratowani tylko dzięki szybkiej reakcji i przytomności umysłu kierowcy Tatry.

Po przybyciu straży pożarnej, osoby poszkodowane znajdowały się na zewnątrz [galeria=1,prawa]pojazdu. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu palącego się całego już samochodu osobowego, oraz udzieleniu pierwszej pomocy poszkodowanym. Po chwili przybył karetka pogotowia ratunkowego i ratownicy zabrali ranne osoby do konińskiego szpitala. Następnie strażacy usunęli płyny eksploatacyjne za pomocą sorbentu, uprzątnęli pozostałości po rozbitym samochodzie i odłączyli akumulatory w obydwóch pojazdach. Przyczyny wypadku na razie nie są znane – policja i prokuratura prowadzi w tym celu śledztwo.

Foto: KW PSP Poznań

o autorze

Redakcja