W dniu 19 marca odbyły się testy sprawności fizycznej dla kandydatów do służby w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Koninie na stanowisko ratownik – kierowca.

[galeria=6,prawa]Z powodu złych warunków atmosferycznych testy które pierwotnie miały się odbyć we wtorek 16 marca przełożono na piątek 19 marca. Podania złożyło 36 osób a do testów dopuszczono 20. Na stadionie im. złotej jedenastki Kazimierza Górskiego stawiło się 18 kandydatów.

Pierwszą konkurencją z którą musieli się zmierzyć przyszli strażacy to podciąganie na drążku. Aby konkurencję uznać za zaliczoną trzeba było wykonać 10 poprawnych podciągnięć, czyli zaczynając od wyprostowanych rąk w łokciach broda musiała znaleźć się wyraźnie ponad drążkiem. Braki techniczne i fizyczne sprawiły, że na tym etapie odpadło aż 9 kandydatów.

Kolejną konkurencją był bieg na 50 metrów. Wynik na zaliczenie to maksymalnie 7,2 sekundy. Po tej konkurencji odpadło kolejnych 4 kandydatów więc na placu boju zostało 5 osób.

Ostatnią konkurencją był bieg na 1000 metrów gdzie aby ukończyć test z wynikiem pozytywnym wymagany był czas maksymalnie 3 minuty 40 sekund.

[galeria=1,lewa]Kończący się okres zimowy dał o sobie znać i tylko dwoje kandydatów uzyskało wyniki poniżej wymaganego progu. O szczególnym szczęściu może mówić osoba która zajęła drugie miejsce w biegu z czasem równo 3 minuty i 40 sekund. Oboje szczęśliwych kandydatów zaproszono do KM PSP w Koninie na rozmowę i ustalenie szczegółów skierowania na badania do szpitala MSWiA w Poznaniu. Pozostałe osoby na pocieszenie zostały poinformowane o kolejnym naborze który najprawdopodobniej odbędzie się jeszcze w czerwcu.

Tekst i foto: Piotr Szmyt

o autorze

Redakcja