Strażacy z całego świata stają do rywalizacji o tytuł International Firefighting Team 2016, gdyż do wygrania jest wyjazd do Nowego Jorku z wizytą w FDNY!

W konkursie biorą udział strażacy z całego świata (z wyjątkiem Niemiec) – strażacy zawodowi, ochotnicy, strażacy z wojskowych i zakładowych straży pożarnych. W dwóch ubiegłych latach konkurs wygrali „Bombeiros” z Rio De Janeiro. Bralylijscy strażacy mieli możliwość uczestniczenia w szkoleniach, odwiedzili nowojorskie remizy strażackie oraz muzea: 9/11 Memorial Museum at Ground Zero, FDNY Museum.

To czas, by pokazać Nas, Strażaków z Polski. Zawalczcie o zwycięstwo. Zaprezentujcie jak bardzo kochacie to, co robicie. Jak wiele znaczą słowa Straż Pożarna dla polskich strażaków. Pokażcie całemu światu z czego jesteśmy dumni, jak dajemy z siebie 100%, nie zawsze przy najlepszej jakości sprzęcie.

Rio_de_Janeiro_504px_336px
Co więc należy zrobić?
Raport, który musi zawierać najważniejsze informacje dotyczące akcji ratowniczej, koniecznie ze zdjęciami (video itp.), typu kolejność zdarzeń, podjęte działania, taktyka, innowacyjna strategia.

Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie www.magirusgroup.com/award (Application form) lub przesłać maila na [email protected].

Zgłoszenie powinno zawierać podać podstawowe dane: (dane osobowe, nazwę jednostki, adres wraz z krajem, mail, telefon, adres strony/funpage jednostki itp.) i raport z wybranej akcji ratowniczej z materiałem multimedialnym (zdjęcia, video, relacje prasowe itp.). Przyjmowanie zgłoszeń trwa od 2 lipca do 2 października, ale nie odkładajmy na później! Tym bardziej, że każdy może zgłosić dowolną liczbę akcji. Jedyny warunek – akcja musi mieć miejsce po 1 października 2015.

Do 14 października międzynarodowe jury wnikliwie rozpatrzy każdy raport i wybierze finalistów. Spośród nich, internauci wyłonią zwycięzcę International Conrad Dietrich Magirus Award 2016 (głosowanie online odbędzie się od 14 października do 11 grudnia).

Ceremonia wręczenia głównej nagrody zaplanowana została na 27 stycznia 2017 w siedzibie Magirus w Ulm.

Więcej informacji, formularz zgłoszeniowy, warunki uczestnictwa można znaleźć na: www.magirusgroup.com/award!

o autorze

Redakcja