Konkurs „Najlepsi z Najlepszych” na Wzorową Młodzieżową Drużynę Pożarniczą i jej opiekuna organizowany przez Zarząd Główny ZOSP RP rozstrzygnięty!

W tym roku do siedziby ZG ZOSP RP wpłynęło 64 prac dokumentujących działalność drużyny w 2012 roku. Prace pochodziły z różnych województw, a więc z całej Polski. W wyniku analizy dokumentacji jury uznało, że wzorową Młodzieżową Drużyną Pożarniczą jest Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza ze Starogardu Gdańskiego, zaś najlepszymi opiekunami: dh Agnieszka Piepiórka i dh Michał Swobodziński.

Zmobilizowanie drużyny do wszelkich przedsięwzieć w powiecie czy też na terenie miasta nie jest trudne. Młodzież chętnie się we wszystko angażuje. Dlatego podjęcie dezycji o wzięciu udziału w tak prestiżowym konkursie nie było trudne. Tymbardziej, że w zeszłym roku drużyna po raz pierwszy brała udział w tym samym konkursie zdobywając II wyróżnienie. To zwycięstwo jest dla nas przypieczętowaniem wspaniałej i długoletniej pracy. Jesteśmy zadowoleni ze zwycięstwa i nie spoczniemy na laurach.

Jako opiekun MDP Starogard Gdański pragnę podziękować wszystkim tym, którzy nas wspierają i pomagają we wszystkich naszych przedsięwzięciach. Jednakże chciałabym zachęcić wszystkich opiekunów MDP do coraz to prężniejszej pracy ze swoją drużyną. Praca ta, to nie tylko spotykanie się na cotygodniowych godzinnych zbiórakch, ale przede wszystkim dawanie z siebie więcej. Warto podkreślić, iż bez członków MDP nie byłoby nas.

Dziękujemy za wszystkie miłe słowa, jakie napływają do nas od opiekunów MDP z całej Polski. Cieszymy się, że jesteście z nami i cieszycie się naszym zwycięstwem.

Ze strażackim pozdrowieniem,
dh Agnieszka Piepiórka

o autorze

Redakcja