W ubiegłym roku do dwóch komend Państwowej Straży Pożarnej trafiły nowe kontenery paliwowe zakupione w ramach projektu DAR.

Kontenery wykonanie zostały przez firmę Celtech z materiałów odpornych na korozję i są podzielone na dwie części.

Część pierwsza to pomieszczenie obsługi wyposażone w szafę sterowniczą, miejsce do wykonywania dokumentacji, laptopa, drukarkę itp.

Część druga zamykana jest roletami pyło-wodno-szczelnymi, po trzy z lewej i prawej strony. W środku znajduje się cysterna CPKS 7,8 o pojemności całkowitej 7800 litrów i pojemności użytkowej 7250 litrów. Zgodnie z klasyfikacją ADR cysterna jest dopuszczona do przewozu oleju napędowego, oleju opałowego lekkiego i oleju gazowego. Konstrukcja spełnia wymagania europejskiej umowy o przewozie towarów niebezpiecznych ADR.

Dodatkowo na wyposażeniu znajduje się m.in. agregat dystrybucyjny o wydajności 80 litrów na minutę, węże ssawno-tłoczne, pojemnik DPPL – 1000 litrów i kanistry o łącznej pojemności 230 litrów.

W ramach postępowania przetargowego, które zostało przeprowadzone przez Komendę Wojewódzką PSP w Warszawie zakupiono dwa tego typu kontenery, wartość jednego to około 400 tysięcy złotych. Trafiły do Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Knurowie (KM PSP Gliwice) i Komendy Powiatowej PSP w Golubiu-Dobrzyniu.

Podobny kontener znajduje się na wyposażeniu Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 1 w Płocku.

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl