Wczoraj OSP Olsztynek gościło Premier Rzeczypospolitej Polskiej Paną Ewę Kopacz. Wizyta miała na celu spotkanie&z miejscowymi strażakami OSP i ratownikami medycznymi.

Szefowa Rządu przyznała, że strażacy-ochotnicy wykonują swoje zadania często anonimowo i kosztem własnych rodzin. Podkreśliła też, że ich pomocy w ratowaniu ludzi nie da się w żaden sposób wycenić.

„Jesteście takimi cichymi bohaterami. Dobrze wiecie, jaka jest wasza rola i robicie to zupełnie bezinteresownie, bez jakichkolwiek profitów finansowych i niekiedy narażając swoje życie i zdrowie”. – powiedziała podczas wizyty Premier RP Ewa Kopacz.

Premier zadeklarowała się, że porozmawia ze strażakami na temat zmian w prawie, gdyż nie zna jeszcze szczegółów projektu zmiany ustawy. &Dodała, że jeśli argumenty strażaków ją przekonają, to jest szansa, że projekt ten trafi do Sejmu jako inicjatywa poselska.

Przypomnijmy… Strażacy-ochotnicy z Ustronia Morskiego przygotowali projekt nowelizacji ustawy z 1991 roku o ochronie przeciwpożarowej. Chodzi o zapewnienie strażakom ochotnikom, którzy ucierpieli w związku z prowadzonymi działaniami lub ćwiczeniami, zasiłek chorobowy lub świadczenie rehabilitacyjne na okres niezdolności do pracy. Strażacy dążą do uzbierania 100 000 podpisów do 15 listopada.

Na spotkanie zaproszono członków z OSP Nowa Wieś, Butryn, Biskupca, Brąswałd, Świątek, Olsztyna-Gutkowa, Gryźlin oraz wszystkich jednostek z gminy Olsztynek. Zaprosiliśmy (OW ZOSP RP i OSP Olsztynek byli współorganizatorami) także ratowników medycznych z grupy PCK i stacji pogotowia w Olsztynku. Obecni byli również: Marszałek Województwa – Prezes ZOW ZOSP RP Jacek Protas, Komendant Wojewódzki PSP Mirosław Rutecki, Komendant Miejski PSP Andrzej Górzyński, oraz grupa radnych Rady Gminy Olsztynek.

Więcej na temat akcji „Zmieniamy ustawę” znajdziecie tutaj.&Aby pobrać plik z&niezbędnymi dokumentami do zbierania podpisów należy&kliknąć tutaj. UWAGA!&Nie numerujemy samodzielnie list z&podpisami. Numeracja następuje w&siedzibie Komitetu.&Listy wypełniamy czytelnie zgodnie z&opisem.

o autorze

Redakcja