W środę 21 lipca dyżurny SK KP PSP w Sandomierzu otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Koprzywnica.

Na miejsce zadysponowano zastępy JRG PSP Sandomierz oraz OSP Koprzywnica i OSP Gnieszowice. Po dojeździe strażacy zastali pożar budynku gospodarczego w niedużej odległości od budynku mieszkalnego.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczaniu miejsca zdarzenia i podaniu jednego prądu wody w natarciu na palący się budynek gospodarczy. Jednocześnie strażacy przeszukali budynek mieszkalny, w którym znaleziono jedna osobę poszkodowaną, która nie reagowała na polecenia strażaków. Poszkodowana osoba została ewakuowana na zewnątrz budynku i udzielono jej pierwszej pomocy przedmedycznej. Przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego po przebadaniu zabrał poszkodowaną osobę do szpitala na dalsze badania. Dalsze działania strażaków polegały na częściowych pracach rozbiórkowych nadpalonej konstrukcji budynku oraz na dogaszeniu pojedynczych zarzewi ognia – informuje straż pożarna w Sandomierzu.

Foto. KP PSP Sandomierz 

o autorze

Redakcja/Łukasz